Izolacja wełną mineralną a bezpieczeństwo przeciwpożarowe


Wełna mineralna marki climowool to materiał oferujący szereg niezbędnych udogodnień, spełniających tym samym wszelkie wymagania stawiane nowoczesnym rozwiązaniom izolacyjnym. Charakteryzuje się ona doskonałymi parametrami technicznymi i współczynnikami przewodzenia ciepła, zapewnia znaczną redukcję kosztów ogrzewania domu, gwarantując zrównoważony poziom eksploatacji energii cieplnej. Jednak skuteczny system izolacji oraz komfort jej użytkowania to nie wszystko – nie można zapomnieć o ochronie przeciwpożarowej.

Nieodpowiedzialne posługiwanie się ogniem, wyładowania atmosferyczne czy usterki urządzeń elektrycznych należą do najbardziej powszechnych przyczyn pożarów. Niestety, większość materiałów izolacyjnych przegrywa walkę z ogniem. Climowool proponuje Państwu wełnę mineralną z włókien szklanych o najwyższym oporze cieplnym na rynku, dużej sprężystości oraz wysokiej paroprzepuszczalności. Do jej produkcji używa się naturalnych surowców w postaci piasku kwarcowego oraz surowców wtórnych, takich jak stłuczka szklana. Specjalna technologia produkcji wełny szklanej czyni z niej swoistego rodzaju tarczę, która może ochronić Twój dom przed rozprzestrzenianiem się pożaru.

Nie ulega wątpliwości, że stosowanie niepalnych materiałów budowlanych pozwoliłoby uniknąć wielu wypadków. Bezpieczeństwo pożarowe zarówno w Unii Europejskiej, jak i w Polsce jest priorytetem. Zgodnie z klasyfikacją odporności ogniowej wyroby budowlane podzielono na siedem podstawowych klas, zależnych od reakcji materiału na ogień. Wełna mineralna climowool została oznaczona najwyższą – najlepszą klasą bezpieczeństwa – A1, obejmującą produkty niepalne, o minimalnej wartości spalania ciepła, nieprzyczyniające się do rozwoju pożaru. Materiały klasy A1 nie wydzielają substancji toksycznych oraz stanowią barierę dla ognia, pozwalając mieszkańcom bezpiecznie opuścić zagrożony pożogą dom. To właśnie wełna szklana, niestwarzająca niebezpieczeństwa podczas pożaru, stała się bezdyskusyjnym faworytem ubezpieczycieli. Jesteśmy zatem spokojni, że climowool zapewnia Państwu nie tylko komfort cieplny oraz akustyczny, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa – skuteczną ochronę ogniową budynków, której efektem jest zmniejszenie ilości pożarów czy strat materialnych.