Zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym filmem, dotyczącym rekomendowanych rozwiązań stosowania mineralnej wełny szklanej climowool według nowych wymagań technicznych budynków. W 2017 roku zmieniły się bowiem przepisy dotyczące wartości maksymalnej współczynnika przenikania ciepła U, czyli wymaganej izolacyjności stropów i ścian.

 

Od stycznia 2017 roku zmienia się wartość maksymalna współczynnika przenikania ciepła U, czyli wymagana izolacyjność stropów oraz ścian. Zaostrzone wymogi techniczne zmienią się po raz kolejny w 2021 roku, dlatego warto już teraz stosować materiały, które mają najlepsze parametry.

 

Czym jest U?

Współczynnik przenikania ciepła Uc podawany w W/(m2 x K) stosuje się, żeby scharakteryzować izolacyjność termiczną. Im jego wartość jest niższa, tym korzystniejsza. Ściana i dach, bez względu na to, czy jest to dach płaski czy skośny, muszą teraz spełniać bardziej rygorystyczne normy. Wartość współczynnika Uc(maks.) nie może przekroczyć 0,18 W/(m2 x K). Za 4 lata współczynnik zmniejszy się o kolejne 0,03 W/(m2 x K).

 

Kontakt

Gdzie kupić

Znajdź najbliższego dystrybutora produktów climowool.