Efektywność energetyczna i zrównoważony rozwój są podstawowymi wartościami firmy climowool. Pozytywny aspekt redukcji CO2 przy zastosowaniu naszych produktów w budynkach jest zarówno motywacją, jak i zobowiązaniem w całej naszej działalności biznesowej. Nasze procedury produkcyjne i łańcuchy dostaw są poddawane ciągłym kontrolom, aby w jak największym stopniu chronić środowisko i osiągać cele związane ze zrównoważonym rozwojem w całej firmie.

W ramach tego, od maja 2021 roku, naszym zamiarem jest osiągnięcie zmniejszonej emisji CO2 w segmencie logistyki, poprzez optymalne wykorzystanie ładowności ciężarówek i wprowadzenie nowego wymiaru palet 1160 x 1160 mm (mniejszy wymiar i kwadratowe palety zamiast prostokątnych, 1070mm x 1290mm). Jednocześnie osiągniemy mniejszy ruch na i tak już zatłoczonych drogach i autostradach. W tym celu od 01.05.2021 r. zmieni się sposób pakowania dla następujących produktów: DF33, DF35, DF1. Zmiana wymiaru palet obejmie natomiast wszystkie produkty z naszej oferty.

Jakie korzyści dla Państwa wynikają z planowanej zmiany? Są to przede wszystkim:

  • zapobieganie uszkodzeniom opakowań, zarówno w procesie załadunku/rozładunku ciężarówek u Państwa, jak i u Państwa klientów,
  • lepszy i bezpieczniejszy przeładunek palet za pomocą wózka widłowego,
  • zmniejszenie stopnia kompresji, co prowadzi do szybszego powrotu do nominalnej grubości,
  • mniejsza ilość odpadów dzięki redukcji opakowań foliowych,
  • lepsze i łatwiejsze wykorzystanie powierzchni ładunkowej Państwa ciężarówek.

Szczegóły zmian przedstawione w formie infografiki znajdziecie Państwo klikając TUTAJ

Kontakt

Gdzie kupić

Znajdź najbliższego dystrybutora produktów climowool.